• Biało-czerwony listopad

• 26.11.2022 21:09
      • 11 Listopada -  jak zwykle w naszej Szkole Narodowe Święto Niepodległości zostało uczczone godnie i patriotycznie. Na lekcjach historii, języka polskiego i warsztatach artystycznych przypomnieliśmy sobie okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku i atmosferę tamtych szczególnych dni, śpiewaliśmy hymn i pieśni legionowe, robiliśmy kotyliony i inne biało-czerwone ozdoby.
      • Zajęcia otwarte „Mamy Niepodległą” odbyły się m.in. na Oddziale Chirurgii i zostały zorganizowane przez p. Agnieszkę Kaczyńską, p. Izabelę Maciejewską, p. Sławomira Kosyla i p. Magdalenę Piotrowską. Piękne kotyliony pod kierunkiem p. Grażyny Biedy wykonali też nasi uczniowie z Oddziału Psychiatrii.

Po raz kolejny pokazaliśmy jak ważna jest znajomość historii własnego kraju i umiejętność radosnego przeżywania naszych narodowych świąt.