• Przedstawienie kukiełkowe „Żabi król"

• 18.03.2024 16:20
        • 13 marca 2024 r. w Klinice Rehabilitacji odbyło się przedstawienie kukiełkowe „Żabi król”. Dzieci dowiedziały się jak ważne jest, aby dotrzymywać danego słowa.

Korytarz szpitalny zamienił się w scenę, na której żaby wraz z małymi pacjentami rapowały piosenkę M. Kluzy „Żaby”. Później stworzyliśmy orkiestrę, w której dzieci z radością grały na instrumentach perkusyjnych.

Na zakończenie w świetlicy uczniowie wykonali metodą origami skaczące żaby. Podczas spotkania było dużo radości i uśmiechu.

• WARSZTATY EDUKACYJNO-KREATYWNE "KAWAŁECZEK LASU"

• 18.03.2024 10:45
        • 15 marca 2024 roku w świetlicach szkolnych klinik Kardiologii, Kardiochirurgii i Okulistyki oraz Audiologii i Foniatrii odbyły się warsztaty w ramach projektu "Zdrowienie przez tworzenie" pt. "Kawałeczek lasu"
        • Zajęcia otwarte międzyzespołowe ,,Chopinowską drogą”.

• 01.03.2024 13:46
        •         W dniu 27 lutego w szkolnej świetlicy Kardiologii odbyły się zajęcia otwarte pt: ,,Chopinowską drogą”.
          Uczniowie mieli okazję zapoznać się z życiorysem i twórczością Fryderyka Chopina. Dowiedzieli się czym jest muzyka narodowa i jakie ma cechy, mieli możliwość wskazać charakterystyczne cechy stylistyczne, formy i gatunki twórczości Fryderyka Chopina.
          Następnie w rytm walca minutowego ,,malowali” dźwięk. Po aktywności chętni uczniowie dzielili się przeżyciami oraz uczuciami, jakie wywołał w nich utwór.
          Ostatnia część zajęć poświęcona była Międzynarodowemu Konkursowi Pianistycznemu im. Fryderyka Chopina oraz koncertom chopinowskim w Łazienkach Królewskich.

• JOANNA i WALDEMAR z KOTEM CUKIERKIEM GOŚĆMI ZSS78!

• 22.02.2024 21:52
        • 17 lutego świętują wszystkie koty świata... Dla nas wspaniała możliwość porozmawiania o kotach nadarzyła się 21 lutego - przybyli do nas niezwykli goście - Joanna i Waldemar Cichoniowie. W ich domu kilkanaście lat temu zamieszkał kot. Otrzymał imię Cukierek... nisamowicie słodki futrzak.