• Wakacyjny "Żaczek"

          • Właśnie pojawił się najnowszy numer gazetki dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej "Żaczek"

            Bieżący numer jest poświęcony przede wszystkim mózgowi oraz wszystkim jego tajemnicom. Z tego numeru dowiecie się m.in.: za co odpowiedzialne są prawa i lewa półkula mózgowa, jak dbać o mózg, a także poznacie wiele różnorodnych ciekawostek dotyczących tego ważnego narządu. Ponadto zapoznacie się z ciekawymi iluzjami optycznymi oraz zrelaksujecie się, rozwiązując ciekawe krzyżówki! Zapraszamy do lektury! 

            Numer czwarty znajdziecie w zakładce: "Gazetki"



          • Train your brain!

          • Pod takim hasłem odbyły się w naszej szkole warsztaty przygotowane przez nauczycieli języków obcych. Uczniowie mogli się dowiedzieć, za pomocą kolorowych plansz, jaka jest budowa i jak funkcjonuje mózg. Mogli również sprawdzić możliwości swojego umysłu, biorąc udział w rozmaitych zadaniach.

            Dowiedzieliśmy się o tym, że prawa i lewa półkula mózgu odpowiadają za inne umiejętności, ale najlepszym rozwiązaniem przynoszą  takie działania, które aktywizują obydwie półkule. Pamiętajcie o tym podczas uczenia się!

            Odpowiadając na pytania w teście mogliśmy sprawdzić, która półkula jest dominująca. To ważne, żeby ćwiczyć również tę drugą. Nasze predyspozycje widoczne były dzięki kolorowym pióropuszom, które wykonaliśmy samodzielnie.

            Wszyscy wiecie, że posiadamy pięć zmysłów, za pomocą których poznajemy świat. Podczas warsztatów uczestniczyliśmy w ćwiczeniach 5-zmysłowych. Na przykład: „Co tak smakuje?”, „Czy wiesz, co to za zapach?”, „Co trzymasz w ręku?”, „Jaki przedmiot wydaje ten dźwięk?”, „Co się kryje na tym obrazku?”.

            Były tez zadania logiczno- matematyczne, a na koniec turniej Kahoot, gdzie sprawdziliśmy swoją wiedzę o zagadkach umysłu.

            Zdjęcia z zajęć można znaleźć w "Galerii".

          • Gazetka "Żaczek"!

          • Właśnie pojawił się najnowszy numer "Żaczka" - gazetki, w której prezentowane są prace plastyczne i literackie, autorstwa uczniów klas I-III szkoły podstawowej, redagowane przez nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej. 

            Obecny numer jest poświęcony 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. W gazetce znajdziecie fragment książki "Asiunia" Joanny Papuzińskiej, relację ze ślubowania klas pierwszych, obchodów Dnia Edukacji Narodowej oraz zajęć otwartych, poświęconych wojnie, a także radosną twórczość naszych uczniów. Zapraszamy do zakładki "Gazetki", gdzie znajdą Państwo "Żaczki" z ubiegłego roku szkolnego. 

          • 80. rocznica wybuchu II Wojny Światowej

          • Z okazji 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, dnia 27 listopada 2019 roku panie: Bożena Grączewska i Katarzyna Puchnowska przeprowadziły zajęcia otwarte dla klas I-III, przypominające o tych wydarzeniach.

            Wraz z bohaterką książki „Asiunia” Joanny Papuzińskiej, uczniowie mogli na chwilę „przenieść się” do tamtych tragicznych wydarzeń. Dowiedzieli się, jak wyglądało życie w okupowanej Polsce, jak ludzie radzili sobie z niedostatkami podczas wojny, a także jak starali się walczyć z wrogiem. Wiedzą już, czym zajmowała się poczta polowa, kim była sanitariuszka oraz jakie potrawy jadali ludzie w tamtych niespokojnych czasach.

            Uczniowie rozwiązali kilka zagadek matematyczno – logicznych, ułożyli układanki, zajrzeli do apteczki i zapoznali się z jej zawartością. Na koniec uczniowie odsłuchali pieśń powstańczą. Po zajęciach każdy otrzymał książkę „List w butelce” autorstwa Anny Czerwińskiej – Rydel, która opowiada inną wojenną historię, z którą uczniowie będą mogli zapoznać się już w swoich klinikach, a także pocztówkę którą będą mogli wysłać do ostatnich żyjących powstańców, pokazując im swoją pamięć o nich i ich poświęceniu.

            Zdjęcia z tego wydarzenia można znaleźć w zakładce "Galeria"

             

          • Ślubowanie klas pierwszych

          • Ślubowanie jest bardzo ważnym i uroczystym momentem w życiu każdego ucznia. W naszej szkole odbyło się 30 października 2019 roku w sali konferencyjnej Kliniki Pediatrii. W tym pięknym dniu  towarzyszyli uczniom rodzice, opiekunowie, starsi koledzy oraz panie nauczycielki.

            Aby stać się pełnoprawnymi uczniami, pierwszoklasiści musieli wykazać się wiedzą ze znajomości symboli narodowych, bezpieczeństwa na drodze do szkoły, wskazywali przybory potrzebne w szkole, a także opowiedzieli jaki powinien być uczeń w szkole. Z postawionymi zadaniami uczniowie poradzili sobie znakomicie. Całość była przeplatana wierszami, prezentowanymi przez uczniów klas drugich i trzecich.

            Po pomyślnym przejściu wszystkich zadań, uczniowie złożyli uroczystą przysięgę, a następnie zostali symbolicznie pasowani na ucznia przez panią vice dyrektor Monikę Piotrowską. Po części oficjalnej przyszedł czas na składanie gratulacji oraz wręczenie drobnych upominków: dyplomów, odblasków, zakładek a także przepięknych poduszek (wszak aby uczeń sprawnie myślał, musi być wyspany!), ufundowanych przez Stowarzyszenie CENTRUŚ.

            Nie zapomnieliśmy też o pacjentach, którzy nie mogli być obecni na uroczystości: panie nauczycielki odwiedziły pierwszaków w klinikach, dużym ołówkiem pasując ich na pełnoprawnych uczniów szkoły.

            Naszym pierwszoklasistom życzymy radości ze zdobywania wiedzy, sukcesów w szkole oraz możliwości rozwijania własnych talentów i zainteresowań.

            Zdjęcia z tego wydarzenia można znaleźć w zakładce "Galeria"