• Zajęcia "Zima jest wsród nas"- luty 2024

Zima jest wsród nas.pdf

Warsztaty ozdób bożonarodzeniowych - grudzień 2023

Warsztaty ozdób bożonarodzeniowych.pdf

Teatrzyk „Bajka o Świętym Mikołaju”

20 grudnia 2022 w świetlicy Kliniki Urologii i Neurochirurgii w Zespole Szkół Specjalnych nr 78
          w IPCZDw ramach zajęć otwartych odbył się teatrzyk pt. "Bajka o Świętym Mikołaju".

Zaproszeni widzowie z zaciekawieniem obejrzeli przedstawienie o Św. Mikołaju oraz jego pomocnikach, którzy ciężko pracowali, aby zdążyć na czas z przygotowaniem prezentów dla wszystkich grzecznych dzieci.

Po obejrzeniu przedstawienia dzieci wysłuchały list od Św. Mikołaja, w którym zostały poproszone o pomoc. Zadania polegały na dopasowaniu podpisów do obrazków, porządkowaniu klocków według kolorów oraz liczeniu prezentów.

Kolejnym etapem zajęć było wykonanie świątecznej pracy plastycznej techniką origami.

Przeprowadzone zajęcia wywołały na twarzach dzieci serdeczne uśmiechy i tym samym wprowadziły je w radosny nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Zajęcia przeprowadziły: nauczyciel przedszkola – Sylwia Leszczyk oraz wychowawcy zajęć pozalekcyjnych Agnieszka Kaczor i Justyna Gruczek.

Teatrzyk „Czerwony Kapturek”

30 listopada 2022r. w świetlicy Kliniki Urologii i Neurochirurgii w IPCZD odbył się teatrzyk pt. „Czerwony Kapturek”. Bajka przybliżyła dzieciom swoje najważniejsze przesłanie – by zawsze być ostrożnym i nie ufać nieznajomym. Po zakończeniu przedstawienia dzieci przystąpiły do działań praktycznych, m.in. rozpoznawały za pomocą zmysłu dotyku dary jesieni, a następnie przyporządkowywały do koszyczka Czerwonego Kapturka pasujące elementy. Na zakończenie wykonały trzy karty pracy.

Warsztaty Bożonarodzeniowe

W dniu 9 grudnia 2022 roku w świetlicy Kliniki Urologii i Neurochirurgii odbyły się świąteczne warsztaty Bożonarodzeniowe. Dzieci z klinik wraz z opiekunami wykonały ozdoby choinkowe, stroiki, a także ozdobiły pierniczki. Zajęcia prowadzone przez nauczycielki wychowania przedszkolnego - Sylwię Leszczyk i Karolinę Szczygielską wprowadziły w magiczny czas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Zajęcia tematyczne "KOSMOS"

Zajęcia realizowane w klinikach: Neurochirurgii i Urologii Dziecięcej (Vp.) oraz Kardiologii (VIp.)

Zimy i śniegu brak więc ją przywołujemy "lepiąc" papierowe bałwanki z origami

Warsztaty młodego chemika

Dzień Kropki
          Zajęcia tematyczne zorganizowane w świetlicy Kliniki Chirurgii (IVp.) z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki - (święto kreatywności, odwagi i zabawy)