• NOWE UKRAIŃSKIE KSIĄŻKI W NASZEJ BIBLIOTECE

• 21.08.2023 15:26
      • Mijają kolejne dni w tej trudnej rzeczywistości, jaka nastała na świecie w dniu 24 lutego 2022 roku. Troszkę już oswoiliśmy wojnę za naszą granicą. Organizowana pomoc dzieje się cały czas, chciaż już w innym wymierze, jak na początku wojny.
      • Do polskich szpitali, także do Centrum Zdrowia Dziecka, trafiają ukraińśkie dzieci potrzebujące specjalistycznego leczenia lub "w zwykłych przypadkach" żyjąc w naszym kraju. Nasz zespół otacza je opieką pedagogiczną. I chociaż dzieci, które przybyły z Ukrainy do Polski już całkiem dobrze w większości radzą sobie z językiem polskim, niektóre chcą czytać książki także w języku ukraińskim. Nasza biblioteka daje im taką możliwość. Nasz księgozbiór kolejny raz powiększył się o nowe ukraińskie książki. Kilka z nich na fotografii.

Zapraszamy do biblioteki szkolnej!