• WYPRAWA DO ŁAZIENEK KRÓLEWSKICH

• 13.06.2024 16:06
      • Czerwiec jest fantastycznym czasem na wycieczki! Wyprawy i poznawanie nowych, ale i tych znanych już miejsc w innej odsłonie.
      • 12 czerwca 2024 został wybrany dniem na wyprawę grupy uczniów naszej szkoły do Łazienek Królewskich. Podróż autobusem komunikacji publiczej minęła szybko. Ukwiecony Plac na Rozdrożu był początkiem wędrówki ku przygodzie. Ławeczki przed pomnikiem Fryderyka Chopina przygarnęły grupę na chwilę odpoczynku i na zapoznanie się z instrukcją przygotowanej przez nauczycielkę biblioteki gry terenowej. Takie samodzielne poznawanie jest formą wyjątkowo lubianą przez młodszych podróżników. Rozwiązując zagadki poznawali Tajemnice Łazienek. Pałac na Wyspie przyjął gości na lekcję muzealną. Rzeźby i obrazy pozwoliły poznać nie tylko właścicieli czy historię miejsca, ale także mitologicznych bohaterów. Bardzo dziękujemy Muzeum Łazienki Królewskie za możliwość bezpłatnego uczestnictwa w zajęciach.

Czas minął bardzo szybko, zostały miłe wspomnienia i fotografie.