• Zajęcia cykliczne PLASTYKA Z ROLKI

PLASTYKA Z ROLKI.

Zajęcia cykliczne
          prowadzone przez Magdalenę Chęcińską i Małgorzatę Araźnik- Adejumo    2022 r.

Zapraszamy Was w ramach zajęć cyklicznych do nowej, wspólnej zabawy pt. Plastyka z rolki.

Naszym materiałem wyjściowym będą rolki papieru po ręcznikach papierowych, papierze toaletowym, folii.

Chcemy zwrócić uwagę, na wykorzystanie powtórne pewnych materiałów tzw. odpadowych. Daje to pole do kreatywności, ale kształtuje postawę proekologiczną, czyli wykorzystywanie odpadów, które stanowią jeszcze pełnowartościowy materiał.

PAŹDZIERNIK

To miesiąc, który przede wszystkim kojarzy się nam z Narodowym Dniem Edukacji, czyli popularnym Dniem Nauczyciela. To święto szkoły, całej jej społeczności.

Propozycja ze strony Plastyki z rolki, to kwiaty dla ulubionych nauczycieli.

Praca wymaga pomalowania rolek na wybrane kolory, które po pocięciu stanowić będą płatki kwiatów. Próbujemy naszych sił w nowej technice. Czy się udało? Oceńcie sami. Spróbujcie w domu.

LISTOPAD

Listopad, to miesiąc już jest bardzo jesienny, ale niosący w swoim kalendarzu świąt piękne przesłania. W tym miesiącu zapisane
          są święta: Światowy Dzień Dobroci, Dzień Seniora oraz Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Z okazji tych świąt rozmawialiśmy o szacunku dla ludzi starszych, wspieraniu ich pomocą i pamięcią. Mówiliśmy o dobroci dla ludzi, ale także dla zwierząt. Zwróciliśmy uwagę jak ważne jest miłe słowo, uśmiech i życzliwość. W zajęciach Plastyka z rolki oczywiście posypały się serduszka, kolor czerwieni, który jest symbolem miłości, oddania, życzliwości i przyjaźni połączył się z kolorem żółtym, który jest kolorem naszej szkoły przyszpitalnej.

GRUDZIEŃ

Zbliża się czas świąteczny i poszukujemy nowych pomysłów na ozdoby choinkowe. W ramach różnorodnych zajęć i technik plastycznych dzieci realizują ciekawe pomysły. Plastyka z rolki przedstawia pomysł na ozdobę świąteczną wykonaną przez dzieci z Kliniki Neurologii oczywiście z wykorzystaniem jako bazy rolek papierowych.

Do tej pracy potrzebne są: papier kolorowy, klej, wata ze sztucznego tworzywa oraz uwielbiane przez dzieci oczy.
          Indywidualny wyraz twarzy mikołaja wykonano flamastrami.
          W sam raz na Mikołajki !

Polecamy Wam ten pomysł. Jest bardzo prosty.

A przy okazji  WESOŁYCH ŚWIĄT !

Maj 2023

PLASTYKA Z ROLKI proponuje wykonanie kwiatów w stylu eko.

Wiemy już, że z rolek papierowych, można wykonać ciekawe prace.

Tym razem wykonaliśmy STOKROTKI. Wykonanie ilustruje pierwszy kolaż, czyli:

🌼tniemy rolkę na jednakowej szerokości paski,

🌼następnie przyklejamy do jednego z pasków pozostałe przy pomocy kleju na gorąco.

🌼za pomocą gąbki kolorujemy na żółty lub biały kolor.

🌼z papieru wycinamy kółka o średnicy otworu rolki, z której wykonujemy pracę.

🌼także za pomocą kleju na gorąco przyklejamy kółko, które stanowi środek naszej stokrotki.

Wymyśliliśmy jeszcze inny sposób na nadanie koloru naszym ekologicznym stokrotkom.

🌼 Naklejamy przygotowany kwiat na odpowiedniej wielkości papier żółty lub biały

🌼Następnie wycinamy papier pomiędzy płatkami.