PLASTYKA KOŁEM SIĘ TOCZY - wrzesień 2021

W rozpoczynającym się roku szkolnym startujemy z nowym pomysłem na zajęcia cykliczne.

Będziemy tworzyć prace plastyczne wyłącznie z kół różnej wielkości. Będzie to zabawa trochę między wycinankami a origami.
          Sprawdzimy, czy „malowanie” kołami jest możliwe.

Zaczynamy od barw złotej , polskiej jesieni.
          A jak jesień to pomarańczowe dynie, kolorowe liście i zieloni mieszkańcy stawu.

KARTKI ŚWIĄTECZNE - techniką kół.

Wycinając różnej wielkości koła , budowaliśmy wzory z wybranej tematyki. W grudniu to obowiązkowa KARTKA ŚWIĄTECZNA. Zobaczcie jak ekonomiczna, czyli efektywna jest ta technika. Z kartki A4 zostały tylko drobne ścinki.

Wszystkie kartki świąteczne zostały wysłane do nauczycieli emerytów
          z okazji
          Świąt Bożego Narodzenia.

A czy Wy wysłaliście kartki do swoich bliskich?

Jeżeli komuś brakuje wyobraźni zastosujcie zabawę w przerabianie kolorów za pomocą techniki komputerowej. Nam wyszły kompozycje o w nieco surrelistycznym stylu, czyli fantazja artysty bez ograniczeń!

WESOŁYCH ŚWIĄT

Styczeń 2022

Plastyka kołem się toczy - przedstawia gościa świetlicy Kliniki Pediatrii, panią Renatę - nauczyciela biblioteki, która w ramach spotkania o tematyce tradycji świątecznych zaprezentowała ciekawą technikę wykonania bombek z kół wyciętych z opłatka, który produkowany jest między innymi na czas świąt Bożego Narodzenia.

Opłatek produkowany jest w różnych kolorach. Kiedyś ludzie dzielili się opłatkiem także ze zwierzętami i dla każdego gatunku przeznaczony był opłatek w określonym kolorze np. zielony opłatek przypisany był dla drobiu a dla bydła opłatek różowy.

Uczestnicy zajęć mogli zobaczyć a nawet dotknąć narzędzia do produkcji okrągłych opłatków.

Okrągłe, różnokolorowe opłatkowe kółka zmieniły się w piękne bombki, które powstały z łączonych ze sobą, klejonych poprzez zwilgotnienie brzegów przygotowanych elementów,.

Zajęcia dostarczyły wiele radości i były prawdziwą ciekawostką.

A oto relacja.

Styczeń

W cyklu Plastyka kołem się toczy, nieco poza planem, postanowiliśmy wykonać portrety rodziny wielopokoleniowej, oczywiście zainspirowani Dniem Babci
          i Dziadka
          .

Babcia, dziadek, wnuczek, mama ( pielęgniarka - jesteśmy w szpitalu), tata.

Poza naszymi kółkami w różnych kolorach zastosowaliśmy papierowe rurki, które posłużyły nam jako podstawki. Do pracy zawsze chętnie zapraszamy towarzyszących dzieciom rodziców.