• Pożegnanie naszego Kolegi - Daniela Raczyńskiego
   • Pożegnanie naszego Kolegi - Daniela Raczyńskiego

   • 08.01.2021 21:41
   • „Śmierci nigdy nie wzywaj - to zbyteczne zgoła,
    Przychodzi ona sama, gdy jej nikt nie woła”.

    Mieczysław Czerwiński

   • Z głębokim żalem i smutkiem żegnamy naszego kolegę, Daniela Raczyńskiego, wychowawcę i nauczyciela, który przed kilkoma miesiącami stał się członkiem naszej szkolnej i szpitalnej rodziny.

    Otwarty na innych, gotowy do poznawania tego co nowe, chętny do pracy z uczniami przebywającymi w szpitalu, aktywnie włączający się w działania zespołu, okazujący wdzięczność za każdą pomoc i wsparcie, ujmujący swoją kulturą osobistą… to obraz jaki swoją postawą, słowami i zachowaniem zdążył przez kilka tygodni namalować nasz szkolny kolega.

    Wiadomość o Jego śmierci przyjęliśmy z wielkim niedowierzaniem. Życie, które zatrzymało się w połowie drogi, a dla nas jakby u początku. Zaledwie kilka odbytych rozmów, zbyt mało wspólnie spędzonych chwil, niezrealizowanych pomysłów i planów, niewykorzystanych talentów i możliwości. Widzieliśmy dalej, chcieliśmy dłużej, mogliśmy więcej… pozostał smutek, żal, niedosyt i niedowierzanie.

    Żegnamy Cię Danielu z poczuciem, że życie i śmierć to tajemnice zakryte przed nami grubą zasłoną. Chcielibyśmy poznać Cię lepiej i zrobić wspólnie więcej dla naszej szkolnej społeczności, ale w obliczu Twojego nagłego odejścia, nie pozostaje nam nic innego jak w imieniu nas nauczycieli i naszych uczniów wypowiedzieć szczere, serdeczne i z serca płynące słowo: „Dziękujemy”. Byłeś dany nam na chwilę, pozostaniesz w naszych sercach na długo.

    Odpoczywaj w pokoju. 

    Dyrekcja, nauczyciele, wychowawcy i pracownicy

    Zespołu Szkół Specjalnych nr 78 w IPCZD w Warszawie

                                                         

   • Wróć do listy artykułów