• Dzień Młodego Naukowca

• 22.06.2023 23:17
      • W poniedziałek, 19 czerwca nasi uczniowie brali udział w ciekawych lekcjach, które zamieniły się w prelekcje i eksperymenty przygotowane przez nauczycieli z zespołu przyrodniczo-matematycznego.
      • Były doświadczenia chemiczne, fizyczne, biologiczne, oglądanie preparatów przez mikroskop cyfrowy - uczniowie przygotowywali także własne preparaty, np. z włosem oraz budowali model DNA.

W nawiązaniu do Roku Mikołaja Kopernika były prezentacje i ciekawostki astronomiczne.

Matematycy zaproponowali tworzenie figur geometrycznych za pomocą długopisów 3D.

A w ramach powrotu do przeszłości i odwrotu od technologii uczniowie mieli możliwość pisania piórkiem i atramentem starając się nie robić kleksów oraz pisania niewidzialnym pismem, czyli z użyciem mleka (znak i napis był odkrywany za pomocą płomenia świeczki).

Zajęcia odbywały się w małych grupach w trzech salach wymiennie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.