• JOANNA i WALDEMAR z KOTEM CUKIERKIEM GOŚĆMI ZSS78!

• 22.02.2024 21:52
      • 17 lutego świętują wszystkie koty świata... Dla nas wspaniała możliwość porozmawiania o kotach nadarzyła się 21 lutego - przybyli do nas niezwykli goście - Joanna i Waldemar Cichoniowie. W ich domu kilkanaście lat temu zamieszkał kot. Otrzymał imię Cukierek... nisamowicie słodki futrzak.
      • Jak się okazało pod słodką przykrywką krył się prawdziwy urwis. Jego przygody pan Waldemar postanowił spisać, a po jakimś czasie, za zgodą bohaterów - żony i synów, wydać je w postaci książki. I tak powstała pierwsza część przygód kota Cukierka "Cukeirku ty łobuzie!". W kolejnych latach powstawały następne części, a pierwsza stała się lekturą szkolną.

Historię Cukierka i tego, jak powstawały książki o nim poznaliśmy z opowieści pana Waldemara. Uczestnicy spotkania poznali także innych bohaterów książek autora. Powstała seria o niesamowitym psie Riko. Spod ręki pana Cichonia wyszły też opowieści o Skrzacie. Aferę szpiegowską rozgryzać można z bohaterami książki "Witajcie w Wynalazkowie".

Kto chętny do poznania kolejnych częśći opowieści o Cukierku, do poznania Riko czy Tosi i Tośka niech wybierze się do biblioteki lub księgarni!

Serdecznie dziękujemy pani Joannie i panu Waldemarowi za otwartość na potrzeby naszych uczniów, za serdeczność, za niezwykłe spotkanie! Dziękujemy!

ZAPRASZAMY NA STRONĘ:  waldemarcichon.pl