• Miesiąc październik pełen szkoleń

•  W miesiącu październik 2023r. jako rada pedagogiczna spotkaliśmy się z okazji Dnia Edukacji Narodowej na szkoleniu z pedeutologii: „Jak być dobrym nauczycielem?”,
            które poprowadziła Pani Grażyna Lidia Michalczuk – dyrektor naszej szkoły. W ramach szkoleń WDN dzieliliśmy się wiedzą odnośnie warsztatu pracy z wykorzystania teatrzyku Kamishibai oraz budowania relacji z uczniem z diagnozą choroby onkologicznej. Miesiąc październik jest miesiącem propagowania wiedzy na temat komunikacji alternatywnej i wspomagającej. Międzyszkolna współpraca ze Szkołą Podstawową Niepubliczną przy Fundacji Pomocy Ludziom z Niepełnosprawnościami w Warszawie/Wawer pozwoliła na wypożyczenie pomocy z AAC oraz zorganizowanie szkolenia w tym zakresie /”Komunikacja alternatywna i wspierająca w budowaniu relacji z uczniem
            z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego/z niepełnosprawnością”
            /,
            które poprowadziły dla nas: Pani Agata Lipert wicedyrektor oraz Julia Serwa pedagog specjalny, terapeuta, wykładowca akademicki APS w Warszawie.

• CodeWeek 2023

• CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska rokrocznie jest jednym z jej liderów.