• Śniegowe bałwanki

• Małe formy teatralne - inscenizacja

Stare przysłowie mówi: “Idzie luty podkuj buty”. W związku z tym, tuż przed wyjazdem na Antarktydę, naszą szkołę odwiedzili wysłannicy Zimy: bałwanki. Przed rozpoczęciem wspólnych zabaw, takich jak: granie na instrumentach czy animowanie do zimowej muzyki, dzieci obejrzały inscenizację pt.: „Śniegowe bałwanki”. Utrwalone zostały również zasady bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu i lodzie oraz w czasie uprawiania sportów zimowych.

• Zajęcia otwarte międzyzespołowe ,,Chopinowską drogą”.

•         W dniu 27 lutego w szkolnej świetlicy Kardiologii odbyły się zajęcia otwarte pt: ,,Chopinowską drogą”.
            Uczniowie mieli okazję zapoznać się z życiorysem i twórczością Fryderyka Chopina. Dowiedzieli się czym jest muzyka narodowa i jakie ma cechy, mieli możliwość wskazać charakterystyczne cechy stylistyczne, formy i gatunki twórczości Fryderyka Chopina.
            Następnie w rytm walca minutowego ,,malowali” dźwięk. Po aktywności chętni uczniowie dzielili się przeżyciami oraz uczuciami, jakie wywołał w nich utwór.
            Ostatnia część zajęć poświęcona była Międzynarodowemu Konkursowi Pianistycznemu im. Fryderyka Chopina oraz koncertom chopinowskim w Łazienkach Królewskich.

• JOANNA i WALDEMAR z KOTEM CUKIERKIEM GOŚĆMI ZSS78!

• 17 lutego świętują wszystkie koty świata... Dla nas wspaniała możliwość porozmawiania o kotach nadarzyła się 21 lutego - przybyli do nas niezwykli goście - Joanna i Waldemar Cichoniowie. W ich domu kilkanaście lat temu zamieszkał kot. Otrzymał imię Cukierek... nisamowicie słodki futrzak.
        • KONKURS -MÓJ WYMARZONY ROBOT

• 6 lutego 2024 roku był dniem dającym okazję by porozmawiać o bezpieczeństwie w Internecie. By wsród zachwytów technologią pamiętać o istniejących niebezpieczeństwach.
        • ŁUKASZ WIERZBICKI NASZYM GOŚCIEM!

• Przybył do nas niezwykły gość! Drogi podróżnika i o podróżnikach piszącego Łukasza Wierzbickiego przywiodły niesamowitego człowieka do Centrum Zdrowia Dziecka. Większość dzieci w Polsce (żeby nie powiedzieć wszystkie!) znają Jego książki – „Afryka Kazika” oraz „Dziadek i Niedźwiadek” – są lekturami w niższych klasach szkoły podstawowej.

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

• Nasza szkolna biblioteka otrzymała środki z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa!
            Przybyło do nas 177 książek starannie wybranych po konsultacjach z rodzicami, większymi i mniejszymi pacjentami Centrum Zdrowia Dziecka. Zapraszmy do czytania naszych nowości!
        • Warsztaty artystyczne pt. Ozdoby choinkowe

• Przed Świętami w Klinice Nefrologii i Nadciśnienia Tętniczego odbyły się warsztaty artystyczne pt. "Ozdoby choinkowe". Zajęcia zostały przeprowadzone przez wychowawców zajęć pozalekcyjnych: Katarzynę Bińkowską, Justynę Gruczek, Katarzynę Bagińską oraz Justynę Januszko. Wszystkie prace naszych wychowanków wyszły przepięknie, a niektóre z nich ozdobiły choinki w ich domach.
        • Przedświąteczne spotkanie i iPady od firmy Star Net Telecom Sp. z o.o.  i Citimedia.pl
          • Przedświąteczne spotkanie i iPady od firmy Star Net Telecom Sp. z o.o. i Citimedia.pl

• Spośród naszych przedświątecznych spotkań wyróżnia się to z przedstawicielami firm Star Net Telecom Sp. z o.o. i Citimedia.pl. Nasi goście przekazali dla naszych podopiecznych - pacjentów szpitala, tablety iPad, które będą służyły rozwijaniu umiejętności cyfrowych oraz korzystaniu z oferty edukacyjnej naszego przedszkola i szkoły. Spotkaniu towarzyszył radosny tygrys i mnóstwo kolorowych balonów. To spotkanie wniosło radość i uśmiech na twarzach dzieci i dorosłych. Dziękujemy.
        • Film familijny „Wonka”

•  W dniu 14.12.2023r. grupa uczniów pod opieką nauczycieli wyjechała do kina na premierowy pokaz filmu familijnego „Wonka”. Utrzymany w zimowej, przedświątecznej atmosferze film wywołał salwy śmiechu, zaskoczył nagłymi zmianami akcji, momentami wzruszył. Magia kina, zapach popcornu i masa magicznej czekolady na ekranie – ten wyjazd zintegrował i rozweselił grudniowe, ciemne popołudnie. Jest tak, jak powiedział główny bohater: „Czekolada najlepiej smakuje wtedy, gdy się ją dzieli z innymi”.

•  Niebajka o powstaniu warszawskim
          • Niebajka o powstaniu warszawskim

• 8 grudnia 2023 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w przestawieniu lalkowym „Niebajka o powstaniu warszawskim” w ramach projektu „Bohateron w Twojej szkole” Fundacji Sensoria. Po przedstawieniu uczniowie tworzyli własne lalki. Zajęcia odbyły się na oddziale Pediatrii, Żywienia i Chorób Metabolicznych.

• Barbórkowe odwiedziny

• Trochę przed "Barbórką" - świętem m.in. górników,, - 29 listopada odwiedzili nas członkowie kabaretowej grupy "Poparzeni grillem" z Jastrzębskiej Spółki Węglowej z wesołym występem w odnowionej sali widowiskowej CZD.