19 kwietnia 1943
Niemcy wkraczają do warszawskiego getta z zamiarem likwidacji żydowskiej dzielnicy mieszkaniowej, w której jesienią 1940 roku zamknięto około pół miliona ludzi.
19 kwietnia 1943
Niemcy wkraczają do warszawskiego getta z zamiarem likwidacji żydowskiej dzielnicy mieszkaniowej, w której jesienią 1940 roku zamknięto około pół miliona ludzi.
Każdy z nas w tych marcowych dniach ma możliwość spotkać się z działaniami na rzecz poszukujących pomocy ukraińskich uchodźców.
Na początku marca 2022r. nasza szkoła przyłączyła się do pomocy na rzecz Ukrainy. Nauczyciele, wychowawcy wraz z dyrekcją i pracownikami niepedagogicznymi mieli możliwość podzielenia się artykułami żywnościowymi, które trafiły do małej ukraińskiej miejscowości Skałatu Starego i broniącego się dzielnie Żytomierza.
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji o tradycjach Bozego Narodzenia w różnych krajach oraz do rozwiązania quizu. Materiał przygotowany przez nauczycielkę nauczania zintegrowanego, p. Bożenę Grączewską.
Tradycje świąteczne
W świetlicach prowadzono zajęcia o tematyce bożonarodzeniowej.
I tak w Klinice Kardiologii odbyły sie zajęcia otwarte pt. "Piernikowanie" - uczestnicy poznali historię piernika, a następnie wielozmysłowo doświadczyli jego składników. Wspólne dekorowanie pierniczków,śpiewanie kolęd i pastorałek wprowadziło w świąteczny klimat dzieci i rodziców oraz cały personel kliniki.
Kolejne spotkanie było poświęcone tworzeniu świątecznych stroików na stół wigilijny. Powstały niezwykle ciekawe i kreatywne prace
Zobacz zdjęcia z wydarzeń
Nasza szkoła zaangażowała się w II Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Z kulturą mi do twarzy" - koordynatorem działań jest p. Monika Wójtowicz.
Organizatorem i pomysłodawcą jest Przedszkole Niepubliczne „Piastuś” w Inowrocławiu.
Projekt obejmuje 4 moduły tematyczne z bogatą listą zadań w każdym, ale koniecznie trzeba wybrać 5 zadań do wykonania z uczniami.
„Śmierci nigdy nie wzywaj - to zbyteczne zgoła,
Przychodzi ona sama, gdy jej nikt nie woła”.
Mieczysław Czerwiński
W maju w Klinice Urologii i Neurochirurgii oraz w Klinikach Neurologii, Epileptologii i Immunologii w ramach zajęć pozalekcyjnych gościliśmy instruktorów „Małego Inżyniera”, którzy przeprowadzili dla naszych podopiecznych warsztaty pt. „Eksperymenty”. W czasie pierwszej, pokazowej części spotkania, dzieci miały okazję podziwiać zaprezentowane doświadczenia z wykorzystaniem ciekłego azotu. Poddanie przedmiotów na działanie ekstremalnie niskich temperatur przekonało najmłodszych, że nauka jest ciekawa oraz pełna niespodzianek. Dowodem na to była prezentacja doświadczeń takich jak np. zamarzanie róży, ściskanie balonów w magicznej skrzyneczce, powstawanie lodów z bitej śmietany. W kolejnym etapie, dzieci przystąpiły do aktywnego udziału w części warsztatowej, w której samodzielnie wykonywały doświadczenia z wodą oraz masę slime."
Powered by aSc EduPage