• Projekt edukacyjny "Gramy zmysłami" - druga edycja

• W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej biorą udział w drugiej edycji projektu edukacyjnego "Gramy zmysłami". Przedsięwzięcie współorganizują nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, nauczyciele przedszkola oraz wychowawcy zajęć pozalekcyjnych. Koordynatorką projektu jest pani Ewa Wysocka.

Podczas zajęć prowadzonych w ramach projektu, dzieci odkrywają świat wszystkimi możliwymi zmysłami!

A oto efekty działań:

Październik 2022 - "Ścieżka sensoryczna"

Listopad 2022 - "Sensoryczna matematyka"

Styczeń 2023 - Teatr cieni i inne eksperymenty

• Biało-czerwony listopad

• 11 Listopada -  jak zwykle w naszej Szkole Narodowe Święto Niepodległości zostało uczczone godnie i patriotycznie. Na lekcjach historii, języka polskiego i warsztatach artystycznych przypomnieliśmy sobie okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku i atmosferę tamtych szczególnych dni, śpiewaliśmy hymn i pieśni legionowe, robiliśmy kotyliony i inne biało-czerwone ozdoby.
        • Narodowe Czytanie w naszej szkole

• 21 września nauczyciele naszej szkoły dołączyli się do akcji Narodowego Czytania. Organizatorkami były nasze koleżanki Renata Płotczyk, Barbara Popławska oraz Justyna Głuchowska. Nauczyciele losowali tytuły utworów Adama Mickiewicza ze zbioru Ballady i romanse, a następnie czytali je na głos. Oczywiście, każdy starał się czytać jak najpiękniej, co dało wiele radości pozostałym słuchającym.
          • Nowy rok szkolny

• 2022 / 2023 rozpoczęty.

Życzymy spokojnej i owocnej pracy uczniom, nauczycielom i pozostałym pracownikom naszej szkoły.

• Konkurs z okazji 45 - lecia IPCZD

• Zespół Szkół Specjalnych nr 78 wraz z IPCZD zaprasza wszystkich obecnych oraz byłych uczniów i pacjentów do udziału w plastyczno-literackim konkursie z okazji 45 - lecia powstania Instytut Pomnik- Centrum Zdrowia Dziecka.
        • KINO LETNIE

• Lubisz oglądać filmy?

Biblioteka szkolna w tegoroczne wakacje zaprasza na spotkania z filmem!

Zapytaj o możliwość zasiadania za zaciemnionej sali przed wielkim ekranem w świetlicy oddziału...

Zapraszamy!

• NOWE KSIĄŻKI DLA PACJENTÓW Z UKRAINY

• Nasza szkolna biblioteka otrzymała kolejne książki w języku ukraińskim.
            Obok książek dla małych czytelników mamy przetłumaczone wyjątkowe pozycje współczesnej literatury dziecięcej "Felix, Net i Nika" i część pierwsza z serii Magiczne Drzewo "Czerwone Krzesło".

• Ogólnopolski Projekt Gramy zmysłami

• W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym: Gramy Zmysłami, zorganizowanym przez wrocławskie Przedszkole nr 35 z oddziałami integracyjnymi Tęczowy Domek.

Koordynatorem projektu w naszej placówce jest Ewa Wysocka.

Głównym celem tego projektu jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci i młodzieży.

Projekt trwa od października 2021 do maja 2022. Każdy miesiąc podporządkowany jest innemu zmysłowi. Październik, to realizacja ścieżki sensorycznej. Nasi pacjenci wspaniale bawili się podczas tych zajęć. Wkrótce zobaczycie zdjęcia! Kolejne miesiące zapowiadają się równie ciekawie!

W trakcie realizowanego projektu, nauczyciele przedszkola przygotowują zajęcia ukierunkowane na realizację konkretnych treści wymaganych przez projekt.

Poniżej możecie Państwo zobaczyć sprawozdanie z prowadzonych przez nauczycieli zajęć oraz inne materiały edukacyjne.

• 8 - 15 MAJA 2022 ROKU - TYDZIEŃ BIBLIOTEK

• Tydzień Bibliotek 8 – 15 maja 2022 roku obchodzimy pod hasłem

„Biblioteka - świat w jednym miejscu”

Miejsce magiczne, bijące spokojem, dające ciszę i wielkie podróże. Pełne książek i zapisanych w nich światów. A czym dla Ciebie jest biblioteka?

• Co ty wiesz o Konstytucji 3 Maja?

• KAŻDEGO ROKU PIERWSZE MAJOWE DNI PRZYPOMINAJĄ NAM O WAŻNYCH SPRAWACH Z HISTORII.

TUŻ PO NICH – 4 MAJA O GODZINIE 13.55 ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA ONLINE  POŚWIĘCONE KONSTYTUCJI 3 MAJA.

PRZEZNACZONE SĄ DLA UCZNIÓW OD CZWARTEJ KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ.

• AKCJA ŻONKILE

• 19 kwietnia 1943

Niemcy wkraczają do warszawskiego getta z zamiarem likwidacji żydowskiej dzielnicy mieszkaniowej, w której jesienią 1940 roku zamknięto około pół miliona ludzi.