• Barbórkowe odwiedziny

• 10.12.2023 20:00
      • Trochę przed "Barbórką" - świętem m.in. górników,, - 29 listopada odwiedzili nas członkowie kabaretowej grupy "Poparzeni grillem" z Jastrzębskiej Spółki Węglowej z wesołym występem w odnowionej sali widowiskowej CZD.
      • Panowie w odświętnych strojach górniczyczych opowiedzieli o trudnej pracy pod ziemią (był też pan górnik-ratownik) oraz wiele ciekawostek związanych z tradycjami górniczymi. Dowiedzieliśmy się, dlaczego na stroju galowym znajduje się 29 guzików (św, Barbara zginęła w takim wieku), do czego służyły pióra na czapce, itp. Były także konkursy, a najbardziej aktywne dziecko otrzymało w nagrodę ... kilof.

Wielką atrakcją byli też panowie w różnych przebraniach - skrzatów i gnomów, ale największe emocje wzbudził Skarbnik - robił wręcz niesamowite wrażenie.

Po występie i po serdecznych życzeniach dla dzieci, ich rodziców (od rodzica chorego dziecka) i pracowników, goście wręczyli dzieciom upominki oraz była możliwość zrobienia sobie zdjęć z górnikami, Skarbnikiem i skrzatami.

Bardzo dziekujemy za występ i upominki.