• POMAGAMY I UCZYMY UKRAIŃSKIE DZIECI

• 18.03.2022 08:32
      • 24 lutego 2022 zapisuje się na kartach historii jako początek ataku Rosji na Ukrainę. Polska i Polacy organizując pomoc zaskakują samych siebie, swoich sąsiadów i świat. Jako bliski sąsiad przyjmujemy najwięcej uchodźców wojennych. Pierwsze działania miały zapewnić schronienie i zaspokojenie podstawowych potrzeb. Mijają kolejne dni i w tej trudnej rzeczywistości przyszedł czas by i w tymczasowości zorganizować naukę dla ukraińskich dzieci.
      • Do polskich szpitali z Ukrainy trafiają dzieci potrzebujące specjalistycznego leczenia, także do Centrum Zdrowia Dziecka. Nasz zespół otacza te dzieci opieką pedagogiczną. Aby ułatwić pracę dzielmy się materiałami. Biblioteka zaprasza do zostawiania i korzystania z materiałów. Mamy już między innymi podręczniki i ćwiczenia do nauki języka polskiego dla dzieci i młodzieży na Ukrainie „Raz dwa trzy i po polsku mówisz Ty! Są gotowe karty pracy. Nasz zbiór materiałów dla dzieci z Ukrainy stale powiększa się. Aby umilić czas dzieciom można wypożyczyć do poczytania książki w ich ojczystym języku, kilka z nich na fotografii.

Zapraszamy do biblioteki szkolnej!