• CodeWeek 2023
      • CodeWeek 2023

      • 13.12.2023 22:54
      • CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska rokrocznie jest jednym z jej liderów.
      • CodeWeek to:

        • świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką. Idea jest prosta – każdy, kto chce się włączyć, może zorganizować własne wydarzenie i zgłosić je tutaj: codeweek.eu/add

        Nasza szkoła rówież od kilku lat bierze udział w Tygodniu Kodowania. Zgłaszamy wiele inicjatyw przygotowanych przez nauczycieli dydaktyków oraz wychowawców świetlic.

        Odbyły się zajęcia:

        Odkoduj jesienny obrazek - Magdalena Piotrowska

        Cel zajęć: rozwijanie umiejętności kodowania i logicznego myślenia. Zadaniem dziecka jest pokolorowanie kratek z lewej części obrazka według podanego schematu. Prawą stronę dzieci uzupełniają poprzez odbicie lustrzane wcześniej uzupełnionych kratek.  

        Przygoda z kodowaniem - Sylwia Leszczyk

        W ramach "Tygodnia Kodowania" dzieci wezmą udział w zajęciach z wykorzystaniem mówiącego robota edukacyjnego SUPER DOC. Dzieci rozwiną zdolność logicznego myślenia, pamięć, orientację przestrzenną, wyobraźnię oraz ćwiczą liczenie.

        Kody i szyfry - jak to było? - Renata Płotczyk

        Uczniowie obejrzą prezentację przybliżającą informacje o różnych sposobach szyfrowania, kodowania wiadomści oraz poznają ważne nazwiska Polaków, którzy przyczynili się m.in. do rozkodowaia maszyny Enigma. Najpierw trochę historii, potem uczniowie poćwiczą kodowanie i odkodowanie informacji.

        Jesienne kodowanie ze współrzędnymi - Justyna Gruczek

        Zajęcia, na których uczestnicy poznają podstawy kodowania. Ich zadaniem będzie odczytanie kodu i wypełnienie obrazka według odpowiednich współrzędnych. Dzięki poprawnemu zakodowaniu powstanie jesienny obrazek.

        Każdy może programować - Beata Wachnicka-Kondej

        Uczniowie popróbują programowania w różnych programach Scratch, Logo, Python, C++) i przekonają się, że nie jest to bardzo trudne. Wykonają krótkie ćwiczenie w różnych programach, aby nie zniechęciić się a raczej zainteresować programowaniem.

        W labiryncie Beata Wachnicka-Kondej

        Uczniowie klas 4-8 podczas lekcji informatyki utworzą zagadkę w postaci labiryntu z wybraną postacią i celem, do którego poprzez przeszkody trzeba ją doprowadzić. Pracę mozna wykonać w dowolnym programie komputerowym, najprościej narysować w Paincie lub wyznaczyć trasę zamalowując komórki w Excelu.

        Projekt 3D- zawieszka Beata Wachnicka-Kondej

        Uczniowie zaprojektują i wykonają zawieszkę lub breloczek korzystając z długopisów 3D. Uczniowie zapoznają się z techniką tworzenia elementów przestrzennych za pomocą technologii 3D oraz będą ćwiczyć umiejętności manualne oraz cierpliwość podczas pracy.

        Zagadkowe kodowanie- kody QR Beata Wachnicka-Kondej

        Uczniowie poznają działanie generatorów różnych kodów i szyfrów. Wymyślaja własne pytania lub zagadki i tworzą QR -kody do odgadywania dla siebie nawzajem.

      • Wróć do listy artykułów