• Miesiąc październik pełen szkoleń

• 09.11.2023 08:49
      •  W październiku 2023r.w naszej szkole zaplanowaliśmy wiele szkoleń dla nauczycieli.
        Jako Rada Pedagogiczna spotkaliśmy się z okazji Dnia Edukacji Narodowej na wykładzie z pedeutologii: „Jak być dobrym nauczycielem?”, który poprowadziła Pani Grażyna Lidia Michalczuk – dyrektor naszej szkoły.
      • W ramach szkoleń WDN dzieliliśmy się wiedzą odnośnie warsztatu pracy z wykorzystania teatrzyku Kamishibai oraz budowania relacji z uczniem z diagnozą choroby onkologicznej.

Miesiąc październik jest miesiącem propagowania wiedzy na temat komunikacji alternatywnej i wspomagającej. Międzyszkolna współpraca ze Szkołą Podstawową Niepubliczną przy Fundacji Pomocy Ludziom z Niepełnosprawnościami w Warszawie/Wawer pozwoliła na wypożyczenie pomocy z AAC oraz zorganizowanie szkolenia ”Komunikacja alternatywna i wspierająca w budowaniu relacji z uczniem
        z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego/z niepełnosprawnością”
        , które poprowadziły dla nas: Pani Agata Lipert wicedyrektor oraz Julia Serwa pedagog specjalny, terapeuta, wykładowca akademicki APS w Warszawie.

Również w październiku odbyły się warsztaty z MINECRAFT- wersja edukacyjna, w którym wzięli udział chętni nauczyciele i wychowawcy.