• ŁUKASZ WIERZBICKI NASZYM GOŚCIEM!

• 14.02.2024 12:47
      • Przybył do nas niezwykły gość! Drogi podróżnika i o podróżnikach piszącego Łukasza Wierzbickiego przywiodły niesamowitego człowieka do Centrum Zdrowia Dziecka. Większość dzieci w Polsce (żeby nie powiedzieć wszystkie!) znają Jego książki – „Afryka Kazika” oraz „Dziadek i Niedźwiadek” – są lekturami w niższych klasach szkoły podstawowej.

• Świetlica na piątym piętrze, oddziały neurochirurgii i urologii, została w tym dniu zaczarowana! Pan Łukasz wyczarował dla uczestników spotkania i Afrykański ląd i wielkie wody oceanu… Można było poczuć wiatr przygody, zajrzeć w paszczę węża, poczuć krople fal na twarzy, a nawet zostać rekinem!

Razem z Łukaszem Wierzbickim zawitali w nasze progi Kazimierz Nowak (Afryka Kazika), Halina Korolec-Bujakowskiej i jej mąż Stach wraz z motorem (Machiną przez Chiny), dwaj odważni zakonnicy (Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana),  Tadeusz Perkitny i Leon Mroczkiewicz (Wokół świata na wariata), Aleksander Doba (Ocean to pikuś), był też Niedźwiedź Wojtek.

To zawsze warunek, bym zaczął pisać – poczucie, że mam coś istotnego do przekazania poprzez moją opowieść…

Czekamy Panie Łukaszu na kolejne książki! I Na kolejne Pana u nas wizyty!

Potrzebujesz poznać historie niezwykłych podróżników? Biblioteka w szpitalu zaprasza!

A jak chcesz mieć książki na zawsze – Pogotowie Kazikowe pomoże. Wejdź na stronę Wydawnictwa, złóż zamówienie, poczytaj wywiady, relacje, opowieści o okolicznościach powstawania kolejnych książek.

Wykorzystane fotografie w fotorelacji:

Łukasz Wierzbicki z książką Drzewo fot. Sonia Bober

Fotografie ze spotkania Agnieszka Kaczor i Renata Płotczyk