• Dzień Bezpiecznego Internetu

• W dniu 7 II 2023 obchodziliśmy międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Każdego roku odbywają się lekcje tematyczne, wystawy, webinary, konkursy i inne akcje podkreślające pozytywne strony Internetu oraz uczulające na niebezpieczeństwa z nim związane.
        • Ferie w szpitalu - akcja we współpracy ze Stowarzyszeniem Centruś

• FESTIWAL GIER PLANSZOWYCH "Czacha dymi" - to nasza propozycja na ciekawe spędzenie ferii zimowych🥰 dla naszych uczniów - pacjentów zorganizowana i sfinansowana przez Stowarzyszenie "Centruś". Wychowawcy zajęć pozalekcyjnych naradzili się i przygotowali listę ciekawych gier dla starszych i młodszych. Gry zostały zakupione przez Stowarzyszenie "Centruś" i przetestowane kolejno we wszystkich świetlicach - jednego dnia ferii poznajemy jedną grę.
        • ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA 17 LUTEGO

• Światowy Dzień Kota w Polsce obchodzony jest od 2006 roku.
            Idea święta narodziła się we Włoszech w 1990 roku.
            Dzień ten ma podkreślić znaczenie tych zwierząt w życiu człowieka oraz potrzebę niesienia pomocy wolno żyjącym i bezdomnym kotom.

• PRZYGARNIJ KSIĄŻKĘ NA FERIE!

• Biblioteka szkolna ZSS 78 zaprasza wielbicieli książek do udziału w trzeciej edycji akcji.

W tym roku zostało przygotowanych ponad 400 książek, które przybyły do biblioteki od czytelników, a biblioteczny księgozbiór takie tytuły już zawiera. Dlatego chcemy podzielić się z wielbicielami książek. Tematyka różna, wiek czytelnika różny :) Niektóre są wiekowe, inne nowe. Niektóre podniszczone, inne zaskakują nowością. Ale może komuś będą miłe... ZAPRASZAMY!

• teatrzyk
          • Teatrzyki i inne wydarzenia w świetlicach i w przedszkolu..

• więcej na podstronie  zakładka Przedszkole/ wydarzenia

Teatrzyk „Czerwony Kapturek”

30 listopada 2022r. w świetlicy Kliniki Urologii i Neurochirurgii w IPCZD odbył się teatrzyk pt. „Czerwony Kapturek”. Bajka przybliżyła dzieciom swoje najważniejsze przesłanie – by zawsze być ostrożnym i nie ufać nieznajomym.

Warsztaty Bożonarodzeniowe

W dniu 9 grudnia 2022 roku w świetlicy Kliniki Urologii i Neurochirurgii odbyły się świąteczne warsztaty Bożonarodzeniowe. Dzieci z klinik wraz z opiekunami wykonały ozdoby choinkowe, stroiki, a także ozdobiły pierniczki.

Teatrzyk „Bajka o Świętym Mikołaju”

20 grudnia 2022 w świetlicy Kliniki Urologii i Neurochirurgii w Zespole Szkół Specjalnych nr 78
            w IPCZDw ramach zajęć otwartych odbył się teatrzyk pt. "Bajka o Świętym Mikołaju".

•  Ogólnopolski projekt edukacyjny  ABC Ekonomii
          • Ogólnopolski projekt edukacyjny ABC Ekonomii

• W roku szkolnym 2021/2022 nauczyciele przedszkola przystąpili do realizacji projektu  ABC ekonomii, mającego na celu upowszechnianie edukacji ekonomicznej.

Jego założeniem jest poszerzanie wśród dzieci wiedzy i umiejętności  zwiazanych z finansami i ekonomią. Poprzez słuchanie opowiadań i wykonywanie róznorodnych zadań z projektu, najmłodsze dzieci poznają, czym jest oszczędzanie i jak rozróżnić zachciankę od ważnej potrzeby, jak posługiwać się różnymi środkami płatniczymi. Uczą się jak pomagać innym i dzielić tym, co posiadają.