• POMAGAMY I UCZYMY UKRAIŃSKIE DZIECI

• 24 lutego 2022 zapisuje się na kartach historii jako początek ataku Rosji na Ukrainę. Polska i Polacy organizując pomoc zaskakują samych siebie, swoich sąsiadów i świat. Jako bliski sąsiad przyjmujemy najwięcej uchodźców wojennych. Pierwsze działania miały zapewnić schronienie i zaspokojenie podstawowych potrzeb. Mijają kolejne dni i w tej trudnej rzeczywistości przyszedł czas by i w tymczasowości zorganizować naukę dla ukraińskich dzieci.
        • Ukraina - przyłączamy się do pomocy:

• Każdy z nas w tych marcowych dniach ma możliwość spotkać się z działaniami na rzecz poszukujących pomocy ukraińskich uchodźców.

Na początku marca 2022r. nasza szkoła przyłączyła się do pomocy na rzecz Ukrainy. Nauczyciele, wychowawcy wraz z dyrekcją i pracownikami niepedagogicznymi mieli możliwość podzielenia się artykułami żywnościowymi, które trafiły do małej ukraińskiej miejscowości Skałatu Starego i broniącego się dzielnie Żytomierza.