• Dzień Magii

• w dniu 28.11.2023r. Wolontarusze z telewizji TVN zorganizowali dla dzieci z Kliniki  Pediatrii, Rehabilitacji, WOP i Diabetologii Dzień Magii i zaproponowali wiele atrakcji takich jak spotkanie z Harrym Potterem, eksperymenty optyczne i chemiczne, kolorowanki i puzzle. Wszyscy bawili się świetnie!
        • Miesiąc październik pełen szkoleń

•  W miesiącu październik 2023r. jako rada pedagogiczna spotkaliśmy się z okazji Dnia Edukacji Narodowej na szkoleniu z pedeutologii: „Jak być dobrym nauczycielem?”,
            które poprowadziła Pani Grażyna Lidia Michalczuk – dyrektor naszej szkoły. W ramach szkoleń WDN dzieliliśmy się wiedzą odnośnie warsztatu pracy z wykorzystania teatrzyku Kamishibai oraz budowania relacji z uczniem z diagnozą choroby onkologicznej. Miesiąc październik jest miesiącem propagowania wiedzy na temat komunikacji alternatywnej i wspomagającej. Międzyszkolna współpraca ze Szkołą Podstawową Niepubliczną przy Fundacji Pomocy Ludziom z Niepełnosprawnościami w Warszawie/Wawer pozwoliła na wypożyczenie pomocy z AAC oraz zorganizowanie szkolenia w tym zakresie /”Komunikacja alternatywna i wspierająca w budowaniu relacji z uczniem
            z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego/z niepełnosprawnością”
            /,
            które poprowadziły dla nas: Pani Agata Lipert wicedyrektor oraz Julia Serwa pedagog specjalny, terapeuta, wykładowca akademicki APS w Warszawie.

• CodeWeek 2023

• CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska rokrocznie jest jednym z jej liderów.
        • NARODOWE CZYTANIE

• Czy pamiętasz jeszcze losy Justyny? Czy pamiętasz jak realistycznie Eliza Orzeszkowa opisała piękno przyrody, urodę rzeki Niemen? W tym roku narodowe czytanie przypomni nam dzieło powstałe w 1888 roku z jego całą niezwykłością.

• 10 WRZEŚNIA NARODOWY DZIEŃ POLSKICH DZIECI WOJNY

• 28 lipca 2023 Senat przyjął ustawę by w kalendarzu polskich świąt pojawił się nowy świąteczny dzień. Ustawa 4 sierpnia podpisał Prezydent.
            Ustanowiono je, aby oddać hołd dzieciom zamordowanym i skrzywdzonym przez okupantów podczas II wojny światowej.

• Paweł Edmund Strzelecki -  polski podróżnik
          • Paweł Edmund Strzelecki - polski podróżnik

• Hrabia Paweł Edmund Strzelecki 1797- 1873.
            W 2023 r. przypada 150. rocznica śmierci Pawła Edmunda Strzeleckiego i dlatego wspominamy oraz bliżej poznajemy tego polskiego wybitnego badacza, podróżnika i odkrywcę.
        • Rok Mikołaja Kopernika

• W 550. rocznicę urodzin polskiego astronoma Senat RP przyjął jednogłośnie uchwałę ustanawiającą 2023 rok Rokiem Mikołaja Kopernika.
        • NOWE UKRAIŃSKIE KSIĄŻKI W NASZEJ BIBLIOTECE

• Mijają kolejne dni w tej trudnej rzeczywistości, jaka nastała na świecie w dniu 24 lutego 2022 roku. Troszkę już oswoiliśmy wojnę za naszą granicą. Organizowana pomoc dzieje się cały czas, chciaż już w innym wymierze, jak na początku wojny.
          • Warsztaty plastyczne dla pacjentów Kliniki Kardiologii

• W sobotę 5 sierpnia 2023 roku odbyły się warsztaty plastyczne dla pacjentów Kliniki Kardiologii IPCZD zorganizowane przez Fundację Serce Dziecka we współpracy z wolontariuszami z firmy Avenga Poland, którzy podjęli się modernizacji stołówki w Klinice Kardiologii. Na zajęciach plastycznych pacjenci malowali farbami, rysowali kredkami, składali origami słuchali, czytanych książek.

• SĘDZIA ANNA MARIA WESOŁOWSKA W CZD

• W dniu 04.07.2023r w ramach pozalekcyjnych zajęć wychowawczych w świetlicy szkolnej Kliniki Kardiologii gościliśmy Panią Annę Marię Wesołowską, sędzinę znaną wielu osobom z telewizyjnygo programu.
        • Powstanie Warszawskie - wystawa

• Galeria Szkolna zaprasza na wystawę w związku z rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, na której zaprezentowane zostały między innymi kartki z akcji Kartka dla Powstańca.
        • SĘDZIA ANNA MARIA WESOŁOWSKA W CZD